Ziua Porţilor Deschise la Inspectoratul Judeţean de Poliţie

Inspectoratul de Poliţie Judeţean Covasna organizează, cu ocazia Zilei Poliţiei Române, acţiunea intitulată “Ziua Porţilor Deschise”.

Acţiunea este programată a se desfăşura în data de 24.03.205, între orele 11.00-12.30, la sediul I.P.J.Covasna din municipiul Sf.Gheorghe, strada Cezar Bolliac, nr.5 (şi sediul Jandarmeriei Covasna).

Programul pregătit cu această ocazie pentru elevii de toate vârstele va cuprinde prezentarea tehnicii din dotarea I.P.J.Covasna (armament, autovehicule, tehnica de comunicaţii), demonstraţii practice, distribuirea de materiale preventiv-educative.

Clasele care intenţionează să participe la această acţiune, trebuie să transmită acest lucru, împreună cu numărul elevilor participanţi, la adresa de email prevenire_covasna@yahoo.com până la data de 20.III.2015.

Participanţii sunt rugaţi să poarte îmbrăcăminte adaptată condiţiilor meteorologice.

 

Comentariile sunt inchise.